Megvan az első győzelem
A hatodik fordulóig kellett várnunk az FC Székelyudvarhely idénybeli első diadalára a labdarúgó 3. Ligában. Pénteken délután a Dést múlták felül hazai környezetben.

A hatodik fordulóig kellett várnunk az FC Székelyudvarhely idénybeli első diadalára a labdarúgó 3. Ligában. Pénteken délután Dést múlták felül hazai környezetben.
Nagy volt a fogadkozás a találkozó előtt, de nagyon kellett a győzelem is az udvarhelyieknek, akik öt mérkőzés alatt csupán egy döntetlen gyűjtöttek be. Visszatért a csapathoz Demény Norbert, aki szélsőként helyet is kapott a kezdőben. Az első félidő kevés helyzetet hozott, mezőnyjáték jellemezte a párharcot.

A pihenőt követően második sárga lapját kapta meg Lazăr – az elsőt reklamálásért, a másodikat pedig szimulálásért – így majd egy félidőt emberhátrányban játszott a hazai gárda. De a fiúk küzdöttek, már helyzeteket alakítottak ki. A 69. percben Gergely beadását rosszul számította ki a védő, a hátulról jól érkező Szécsi pedig a kapussal szemben nem hibázott. Ezt a minimális előnyt meg is tartotta a végéig a házigazda, így itthon tartotta mindhárom pontot.
A találkozót követően Dusinszki Zoltán, az FC Székelyudvarhely edzője elmondta, örül, hogy a fiúk küzdeni akarását most siker is övezte: „Kevés helyzetből kell betalálnunk, mer egyelőre gyenge a támadójátékunk. A csatárok szinte nem tesznek semmit hozza a játékhoz, Lazăr most is arányéka volt önmagának. Itt mindenképp fejlődnünk kell, a védelem és a középpálya viszonylag jól működik".3. Liga, 6. csoport, 6. forduló:
FC Székelyudvarhely–Dési Egyesülés 1–0 (0–0)
Gól: Szécsi Barna (69.)
A haza együttes összetétele: Sebestyén – Veres, Mitra, Palló, Demény – Jankó, Vătămăniuc, Csíki, Szécsi – Lazăr, Gergely. Csereként játszott még: Mera és Simon.
A mérkőzés élő közvetítését ide kattintva olvashatja
A pontvadászat állását itt lehet megtekinteni
/Csongor/Foci/fcudv_des_okt1