Egymillió lejt különített el kárelhárításra a megyei tanács
Egymillió lejt különített el kárelhárításra a megyei tanács. Történelmi összegű pénzátcsoportosításról döntött Hargita Megye Tanácsa a július 2-ára összehívott tanácsülésen.

Történelmi összegű pénzátcsoportosításról döntött Hargita Megye Tanácsa a július 2-ára összehívott tanácsülésen.
A megyei tanács történetében először fordult elő, hogy egymillió lejt csoportosítottak át a sürgősségi helyzetekre fenntartott alapba, amelyből a megyét ért árvízkárokat fogják helyreállítani.

Az árvizek kapcsán Borbély László környezetvédelmi miniszter elmondta, hogy a 2005-ös áradásokhoz viszonyítva, amelyek halálos áldozatokat is követeltek, az idén a megye fel volt készülve az árvízre. Amiért mégis kiléptek a folyók a medrükből, az az előre nem látható nagy mennyiségű csapadék volt, amely a klímaváltozás számlájára írható.

Zólya Zoltán osztályvezető, a megyei önkormányzat árvízvédelmi munkacsoportja vezetőjének ismertetője szerint az eddig felmért károk értéke 3,29 millió lej.