A Sporting nyerte a körzetisek teremtornáját

Az utolsó naphoz érkezett az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban szereplő együttesek teremtornája.

falusi, körzeti, teremtorna

Fennállása második bajnoki címét hódította a el az Udvarhelyi Sporting. A finálét az elődöntőben játszotta.

Nagy érdeklődés övezte egész hétvégén a városi sportcsarnokban rendezett, a tizenhatodik kiírásához érkezett, az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban szereplő együttesek számára kiírt teremtornát. A rajtnál 32 gárda volt, két napig a csoportmeccseket játszották, vasárnap már egyenes kieséssel jutottak a fináléig.

A két nagy favorit a címvédő Farcád SE és az Udvarhelyi Sporting volt. Előbbiek a negyeddöntőben drámai csatában kaptak ki a Nagygalambfalvától. A rendes játékidőt követően döntetlent mutatott az eredményjelző. Büntetőkkel sokkal jobban bírta idegekkel a galambfalvi csapat. Az idegek harca a lefújást követően is folytatódott, nehezen tudták lenyelni a bajnokok, hogy nem jutottak tovább.

falusi, körzeti, teremtorna

Az elődöntőben az Udvarhelyi Sporting kétgólos előnyt kovácsolt a Nagygalambfalvával szemben. De korántsem volt ez lefutott összecsapás. Az ellenlábas nem csak kiegyenlített, hanem az előnyt is megszerezte (3–2), sőt féllábbal már a fináléban is érezhette magát. Még másfél perc volt hátra, amikor az udvarhelyiek kiegyenlítettek, majd a lefújásig a győzelmet is megszerezték. A másik ágon viszonylag simán jutott a döntőbe a Homoródszentmárton a Betfavával szemben.

A kisdöntő és a döntő sem hozott túl sok izgalmat. A Nagygalambfalva könnyel elbánt a betfalviakkal. A Sporting Szőcs László két korai találatával megnyugtató előnyt szerzett. A folytatásban pedig Berkeczi Attila és Chiratcu Petru is betalált, így ők emelhették magasba a trófeát. Teljesen megérdemelten.

falusi, körzeti, teremtorna, sporting

A csapatok számára folytatás március elején, amikor kezdődik a nagypályás pontvadászat.

XVI. Udvarhely körzeti teremtorna

Nyolcaddöntők:

Korondi SE–Zetelaka 3–0

Betfalva–Szentegyháza 4–1

Malomfalva II–Kápolnásfalu 1–1, büntetőkkel 3–4

Udvarhelyi Sporting–Kányád 8–1

Szentmárton–Felsőboldogfalva 4–1

Bögöz–Facád II 4–2

Farcád–Lövéte 1–0

Nagygalambfalva–Farkaslaka 4–3

Negyeddöntők:

Szentmárton–Bögöz 4–1

Korondi SE–Betfalva 1–2

Kápolnásfalu–Udvarhelyi Sporting 0–6

Farcád–Nagygalambfalva 1–1, büntetőkkel 2–5

Elődöntők:

Szentmárton–Betfalva 3–2

Udvarhelyi Sporting–Nagygalambfalva 4–3

Kisdöntő:

Betfalva–Nagygalambfalva 2–4

Döntő:

Szentmárton–Udvarhelyi Sporting 0–4

Különdíjak:

legjobb kapus: Bíró Áron (Szentmárton)

gólkirály: Miklós Sándor (15 gól, Sporting)