Rózsa utca: feszül az első aszfaltréteg

Rózsa utca: feszül az első aszfaltréteg Felkerült a háromból az első aszfaltréteg a Rózsa utcára az elmúlt napokban, a munka – habár az időjárás nehezíti – a megrendelő szerint jól halad, őszre teljesen megújul az utca.

Itthon_Kozelet/rozsaaszfalt0208

Felkerült a háromból az első aszfaltréteg a Rózsa utcára az elmúlt napokban, a munka – habár az időjárás nehezíti – a megrendelő szerint jól halad, őszre teljesen megújul az utca.

„Összesen három aszfaltréteg kerül az utcára, ebből az első rajta van, a másodikat most teszik rá" – közölte honlapunkkal Csoma Zsigmond, a polgármesteri hivatal beruházási osztályvezetője, hozzátéve, hogy a következő folyamat az aknatetők megemelése lesz, majd ezután fektetik le a harmadik, utolsó réteget.

Itthon_Kozelet/rozsaaszfalt0208

Azt egyelőre nem tudta megmondani, hogy mikor cserélik ki a régi hidat újra, de azt igen, hogy nem a mostanihoz hasonló faszerkezetű lesz, hanem az Iskola utcában (a Gondűző Szálloda mögött) állóra fog hasonlítani. A hídépítés miatt előreláthatóan két napig nem lehet majd megközelíteni az utca hátsó részét.

Készülnek már a védőkorlátok tartóoszlopai is, a járdák, sáncok készen vannak már – ettől függetlenül a lakók egy része továbbra is az út közepén jár, valószínűleg a megszokás ereje vagy az öröm miatt, netán azért, mert még meleg az aszfalt.

Csoma szerint vannak a helyiek között olyanok, akik panaszkodtak-panaszkodnak, elégedetlenek azzal, hogy szűk az utca, de szerinte az akkor lett szűk, amikor a házakat felépítették.

Itthon_Kozelet/rozsaaszfalt0208

A járda már kész, de még nem mindenki találta meg

Olyan kérdés is volt, hogy vajon ezentúl ki fogja télen a havat és a jeget letakarítani a járdáról – talán ebből is látszik, hogy az ilyen szempontból évekig, évtizedekig elhanyagolt utcában egyesek nincsenek tisztában azzal, hogy ez a lakók kötelessége lesz majd.

A Rózsa utca feljavítása idén őszre befejeződik, a beruházás összesen 1 750 000 lej értékű, a szerződést már tavaly megkötötték, a közbeszerzési eljáráson nyertes Viaduct Kft.-nek és az Ing Service Kft.-nek összesen tíz hónap áll rendelkezésére, hogy felújítsa a Rózsa utcát, a munka márciusban kezdődött.

/Szasza/Itthon/Kozelet/rozsaaszfalt0208/