Hegyfesztelnek a Csicser tangazdaságban
Hegyfeszt néven szerveznek vásárt vasárnap, Szent Demeter napján Székelyudvarhelyen.

Hegyfeszt néven szerveznek vásárt vasárnap, Szent Demeter napján Székelyudvarhelyen.
A vásár célja bemutatni a hegyvidéken feldolgozott termékeket, életformát, megismertetni a hegyvidéki mezőgazdaság szerepét, a természet és az ősöktől örökölt jó gazdálkodási módok közti harmónia megtartását.
A termelői vásár mellett fotókiállításon, mezőgazdasági gép- és kisállat kiállításon, szénakazalrakó-, szénaboglya cipelő és szalmabála gurító ügyességi versenyen, gyógynövény bemutatón vehetnek részt az érdeklődők.
Fellép Zsók Levente humorista, a gyerekek szekerezhetnek, kipróbálhatják a pónilovaglást, a szénaboglya csúszdát, részt vehetnek kézműves foglalkozásokon, népihangszer-bemutatón is. A rendezvény pásztortűzzel, táncházzal és közös szalonnasütéssel zárul.
A Hegyfesztet a Hargita Megyei Környezetvédelmi Ügynökség az udvarhelyi polgármesteri hivatallal közösen szervezi a Csicser tangazdaságnál.