Városi piac: gyümölcsszezon még mindig
Piroslik a sok szép alma a piacon, most jött el a szezonja. Környékbeli nénik kínálják, nagyon finom.

Piroslik a sok szép alma a piacon, most jött el a szezonja. Környékbeli nénik kínálják, nagyon finom.
Van kukac némelyik almában, azt mondják, az azért jó, mert vegyszer nem járta át, mint az áruházit. A környékbeli nagymamák szorgalmasan hozzák keddenként, talán most volt a legnagyobb a felhozatal. Farcádi néni állítja, idén jóval több almájuk lett, mint tavaly, nem is kukacos nagyon, veszik is az emberek, főleg a batult és a jonatánt. 3 lej az átlagár, az apróbb, esetenként gyengébb minőségű almát már 1,5 lejért is lehet vinni.
Egy házitojás áráért egy kiló káposztát lehet venni még mindig, igaz csak akkor, ha zsákkal vesszük az utóbbit, a nagy tételben kínált káposzta kilója még mindig 80 bani, másképp általában 1 lej az asztaloknál. A nagyon egészséges fekete retek kilója 3 lej, akárcsak a cékláé, a kettő együtt is kiváló vasárnapi ebédkísérő.
Másfél hónap van karácsonyig, a dióbél már megjelent, egyelőre 26 lej kilója. Egyre hidegebb lesz, közeledik a tél, a friss zöldség és gyümölcs néhány hónapig a múlté lesz hamarosan.
Ízelítő az árakból:
Saláta (fej) 3 lej
Paradicsompaprika („gogos", kg) 5-6 lej
(Kibédi) hagyma (kg) 3-5 lej
Burgonya (kg) 1,5 lej
Zeller (kg) 5 lej
Körte (kg) 4-5 lej
Dísztök (darab) 1 lej
Torma (kötés) 2 lej