Nyomul a falka

Kóbor kutyák Székelyudvarhelyen a nap fotóján

"Kóbor kutyák szavazzatok a sintérre, kettőt hátra, egyet pedig előre" - valahogy így menetelnek a nap fotóján.

Ez a sokszor négylábú banda ma vidáman szaladgált fel-alá a városban, többen is jelezték, hogy találkoztak velük. A falkába verődött, feltételezhetően kóbor kutyák a közlekedési szabályokat betartva, a járdán caplattak, látszólag ártalmatlanul, és egyáltalán nem agresszívan. Kérdésünkre, hogy hova sietnek, nem voltak hajlandóak válaszolni, rövid csaholás után továbbálltak.