Hajléktalanokról nyílik tárlat

A hajléktalanság címmel meghirdetett pályázat fotóit csütörtökön lehet megtekinteni, és megvásárolni.

Hajléktalan

A hajléktalanság címmel meghirdetett pályázat fotóit csütörtökön lehet megtekinteni, és megvásárolni.

A székelyudvarhelyi hajléktalanszállót működtető Albert Schweitzer Alapítvány első ízben hirdetett jótékonysági fotópályázatot.

A hajléktalanság mai társadalmunk egyik megszokott jelenségévé vált. A pályázattal és kiállítással erre a súlyos és többrétű problémára szeretnénk felhívni a figyelmet, amely mellett nem szabad elmenni – írják közleményükben a szervezők.

A 2014-es kiírás tematikája A hajléktalanság volt. A fentiek alapján olyan fotókat vártak, amelyek – a szubjektív látásmód jelentőségét szem előtt tartva – kapcsolódnak a hajléktalansághoz, vagy akár a maga valóságában meg is mutatják azt. A szavak hallatán – hajléktalanság, otthontalan, utcalakó, nincstelen – mindenkinek más kép villan be. Ezt a sokszínű látásmódot szeretnék bemutatni.

A beküldött pályamunkákat egy kiállításon lehet megtekinteni és megvásárolni, majd az eladott fotókból befolyt összeget a hajléktalanok gyógyszerellátására fordítja az alapítvány.

A kiállítás április 24-én, csütörtökön, 17 órakor nyílik meg a Septimia sport- és szabadidőközpont bowling termében (Székelyudvarhely, Orbán Balázs utca 106. szám).

uh.ro/sajtóközlemény