Gyűlnek már a banik
Egy urna már megtelt aprópénzzel a G. Caféban: a nap fotóján éppen adakozás folyik Lakó Péterfi Tünde büntetésének kifizetésére.

Egy urna már megtelt aprópénzzel a G. Caféban: a nap fotóján éppen adakozás folyik Lakó Péterfi Tünde büntetésének kifizetésére.
Lakó Péterfi Tündét Marosvásárhelyen büntették meg 1 500 lejre, amiért kétnyelvű címkéket osztogatott a helyi piacon. Az eset kapcsán civil kezdeményezés indult annak érdekében, hogy minél több aprópénz gyűljön össze a büntetés kifizetésére.
Székelyudvarhelyen a Szentimre utcai G. Caféban lehet aprópénzt hagyni, főként egybanisokat várnak, és azt is kimondottan civilektől. Az aprót postán is el lehet küldeni a következő címre: Oficiul Postal 1 Târgu Mureș, CP 36.