Utcára vonultak a Budvár-negyedi romák - VIDEÓK
Kisebb botrány tört ki a Budvár-negyedben, ahol a helyi roma lakosság kiabálva fogadta az udvarhelyi politikusokat.
Kisebb botrány tört ki a Budvár-negyedben, ahol a helyi roma lakosság kiabálva fogadta az udvarhelyi politikusokat.
Frissítés: A helyszínen tartózkodó MPP-s politikusok azt állítják, hogy a Budvár utcai szavazókat is váró, a Bányai János Szakközépiskolában berendezett szavzaókörzetben túl sokan voltak a pótlistákon, ezért mentek le a Budvár utcába, hogy ellenőrizzék a helyzetet. A helyszínen több autót is láttak, amivel szerintük szavazni szállítják az ottani lakókat, ezért hívták ki a rendőrséget.
Ezzel szemben az utca egyik lakója azt mondja, hogy MPP-sek egy csoportja érkezett oda 4-5 autóval, arról próbálva meggyőzni őket, hogy szavazzanak Gálfi Árpádra.
hFuQTqrtY-I
Időközben mi is ellenőriztük az említett körzet pótlistáit, és a két listán összesen körülbelül 15-20 ember szerepel, ám ezen személyek felét az ottani választási bizottság tagjai teszik ki.
dq8bAOpjwZs
A helyi rendőrség is megjelent ma délután a Budvár-negyedben, ahol a helyi lakók hangoskodtak, és el akarták zavarni az oda érkező politikusokat. Egyelőre nem tudni pontosan, mi történhetett a helyszínen, illetve, hogy mi zaklatta fel az ottani lakókat.
q452QJydzHo
Egy, a helyszínen tartózkodó forrásunk szerint a romák azt skandálták, hogy Buntára szavaznak "mert Emil bá' azt mondta", és el akarták zavarni az EMNP-MPP Koalíció és az RMDSZ helyszínen tartózkodó képviselőit.
00C_1l4_gxg
A helyszínen készült videókon feltűnik több EMNP-s politikus, illetve Farkas Levente is, aki Bunta Levente polgármester kampányában dolgozik tanácsadóként.
JUyKQ_Bs32A
Bár azt nem tudni, hogy pontosan mi volt a hangoskodás oka, de az egyértelmű, hogy a lakosok valamiért tömegesen vonultak az utcára, és hangoskodtak. Amint pontosabb információkkal rendelkezünk, frissítjük cikkünket.