Udvarhelyre vonzotta a pénzmágnest

A Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium tizenegyedikes diákjának markát 500 euró üti. Nyertes gyerek.

Vonzzák a pénzt. fotó: Miklós Károly

A Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium tizenegyedikes diákjának markát 500 euró üti. Nyertes gyerek.

A tizenegyedikes székelyudvarhelyi Apetroae Lucas Matteo nyerte a Kolozsváron megrendezett Pénzmágnes nevű közgazdasági versenyt.

A november végén tartott egyéni versenyen írásbeli és gyakorlati feladatok is voltak, kemény számolások, illetve egy esettanulmány elkészítése, bemutatása után nyert a fiú – számolt be az eredményekről Lőrincz Edit, vezető tanár.

apetroaelucas

A kolozsvári magyar verseny nagyon sok diákot megmozgatott, ugyanis komoly pénznyeremény volt a fődíja. Erdélyből és Magyarországról összesen 228 tanuló versenyzett, a döntőbe 20-an jutottak be, köztük Lucas is.

Székelyudvarhelyről ketten jutottak a döntőbe, Gagiu Barbara, a Tamási Áron Elméleti Líceum diákja is szép eredményt ért el, nyolcadik lett a Romániai Magyar Közgazdász Társaság, Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusa és a Magyar Mágnás Egyesület által közösen szervezett vetélkedőn.

gagiubarbara

Néhány hete is taroltak a refisek, akkor csapatosan nyertek, ők hozták el az első két helyet a csíkszeredai Sapientia egyetemen szervezett közgazdasági versenyről.