Tusványoson emberre támadt a medve

Továbbra sem játék a medve, a fesztivál első estéjén egy 27 éves fiatalemberre támadt Tusnádfürdőn.

Medve

Továbbra sem játék a medve, a fesztivál első estéjén egy 27 éves fiatalemberre támadt Tusnádfürdőn.

A huszonhétéves gyimesi férfit éjjel egy és két óra között sebesítette meg a vadállat, a karján és a combján. A sérült sebeit a csíkszeredai megyei kórház sürgősségi osztályán látták el, majd a csíksomlyói fertőző osztályra szállították. Sérülése nem veszélyes - derül ki a megyei tanács sajtószolgálatának közleményéből.

Az eset egyik szemtanúja elmondta, ijesztő, hogy a Tusványos első napján már ilyen balesetek történnek. Szintén a szemtanú beszámolója alapján arra lehet következtetni, hogy ugyanazon hárombocsos medvéről van szó, amely a hónap elején ugyanezen a szakaszon megsebesítette a kutyáját sétáltató férfit.

Az esetről egyébként Borboly Csaba Hargita megye tanácsának elnöke számolt be elsőként Facebook-oldalán, megyeelnök emlékeztetett, korábban kérte a környezetvédelmi minisztériumtól, hogy szállítsák el a Tusnádfürdőn rendszeresen gondokat okozó medvéket.