Tragédia történt a viharban
Fák dőltek a kempingre, egy ember életét vesztette Bihar megyében, többen súlyosan megsérültek.

Fák dőltek a kempingre, egy ember életét vesztette Bihar megyében, többen súlyosan megsérültek.
Óriási vihar volt vasárnap este a Bihar megyei Csarnóházán (Bulz). A vihar többek között egy kempingre csapott le, ahol egy ember meghalt, 16-an megsebesültek, közülük három állapota súlyos.
A vihar több nyárfát gyökerestől kicsavart és az út két oldalán lévő két kemping sátraira, illetve az autókra döntött. Eső, jégeső hullott, később tornádó szerű vihar keletkezett. A turisták egy része bemenekült a faluba, mások az autókban, sátrakban maradtak.
"A 16 sérültből négyen maguk jelentkeztek a bánffyhunyadi sürgősségen, hárman pedig a nagyváradi kórházban, a többieket mentők szállították el. Aktiválták a vörös mentési kódot, 57 tűzoltó vonult a helyszínre" - mondta el Camelia Roșca százados, a Körösvidéki Katasztrófavédelmi Felügyelőség szóvivője.
Ioan Mihaiu, Bihar megye prefektusa azt mondta: hajnal fél kettőre kiürítették a két érintett kempinget. "Egy fa rádőlt egy autóra, egy ember meghalt. A másik kempingben egy fa egy sátrat temetett maga alá, három ember súlyosan megsérült"- mondta el a prefektus, aki szerint összesen 90 ember vett részt a mentésben.