Megszavazzák a Croitoru-kormányt?

parlament

Holnap, azaz november 4-én voksol a parlament, hogy elfogadja Traian Băsescu kormányfő-jelöltjét, vagy sem.
Új végrehajtó hatalom kell Romániának. A nemrég elfogadott bizalmatlansági indítvány következtében megbuktatták a kormányt, ki kell cserélni. Traian Băsescu államfő Lucian Croitorut, a Nemzeti Bank elnökségének tanácsadóját nevezte meg kormányfőnek, annak ellenére, hogy a három bizalmatlan parlamenti párt nem őt javasolta.

Pénteken szerkesztőségünket tájékoztatta Antal István képviselő, hogy a Croitoru által összeállított kabinetvezetők meghallgatásakor a RMDSZ objektíven végezte dolgát. Vasile Blaga

Antal_Istvan

fejlesztési miniszternek bizalmat adtak, mivel idáig jól végezte dolgát, nem állította meg a székelyföldön kezdeményezett projekteket. Ezzel szemben Radu Berceanut, szállításügyi és kommunikációs minisztert az RMDSZ képviselői visszautasították, mivel rengeteg probléma akadt munkája során (sok vasúti baleset, annak idején a Keresztúr-Héjjasfalva autóút felújítását megígérte, mégse kezdte el, és késlelteti az Észak-erdélyi autópálya elkészítését). Antal István véleménye szerint az államfő nem vette figyelembe a parlament 65%-os ellenzéki többséget, nagy hibát követett el. A képviselő egy jól működő kormányt látna szívesen a végrehajtó hatalomban.

Ma délután tartott sajtótájékoztatóján Markó Béla RMDSZ szövetségi elnök kijelentette, pártja nem szavazza meg az államelnök által megnevezett Croitorut, továbbra is az ellenzék javaslatát, Klaus Johannist támogatja.

parlament

Ha az ellenzék mindegyike betartja szavát, akkor holnap a Lucian Croitoru által összeállított kormány nem kap zöld utat az állam vezetéséhez.