Meghosszabbították a meteorológiai figyelmeztetéseket
Marad a havas, szeles, hóviharos időjárás, kiegészülve fagyos hőmérsékleti értékekkel – tájékoztat az Országos Meteorológiai Intézet.

Marad a havas, szeles, hóviharos időjárás, kiegészülve fagyos hőmérsékleti értékekkel – tájékoztat az Országos Meteorológiai Intézet.
Narancssárga kódjelzést bocsájtottak ki a fővárosra és Giurgiu, Teleorman, Arges, Dambovita, Prahova, Ilfov megyékre. A február 8-án reggel 8 óráig tartó figyelmeztetés szerint folytatódik a szeles időjárás - 70-80 km/h-s szélsebesség várható továbbra is Dobrudzsában, Havasalföld nagy részén és Dél-Moldovában. Ezekben a régiókban a hófúvások 50 méterre lecsökkentik a látási viszonyokat.
Sárga kódjelzés van érvényben február 8-án 2 órától február 12-én 10 óráig – figyelmeztetnek az időjósok. Az ország egész területén fagyosra fordul az időjárás. A reggeli illetve az éjszakai időszakokban a hőmérők higanyszála -25 és -15 Celsius fokig süllyed. A nappali maximumok sem emelkednek fagypont fölé.