Ló harapott meg egy embert
Haraptak az állatok a múlt héten, három autóbaleset is volt.

Haraptak az állatok a múlt héten, három autóbaleset is volt.
A Hargita Megyei Mentőszolgálat múlt heti (szeptember 15.-21.) statisztikája szerint tizenkilenc személyt szívproblémákkal, tizet pedig agyvérzéssel vitt el a mentő, három szívinfarktus is volt. Tizennyolcan csonttörés, harminchatan magas vérnyomás következtében kerültek mentőbe, tizenkilenc várandós nőt is mentő vitt a szülészetre.
A lázas emberek száma tizenhárom volt, testi sértés miatt hárman kerültek kórházba, három közlekedési balesetben három sérült volt.
Ittas állapotban tíz embert kellett, hogy bevigyenek a mentősök, pillanatnyi elmezavarral tizenegyen kerültek mentőbe, rángógörccsel tíz személyt vittek kórházba, nehéz légzéssel pedig húsz embert. Ketten gyomorvérzést kaptak.
Egy ember ételmérgezést kaptt, egyet gombamérgezéssel kellett kórházba vinni, egy pedig vegyszert ivott. Egy kutya- és egy lóharapás is volt. Egy személy önakasztással végzett magával, egy gyógyszerrel akart öngyilkos lenni, de megmentették.