Kolozsvári floorballtornán szerepel a Black 69 ificsapata

A kincses városban is népszerűsödik a floorball, az udvarhelyiek az ificsapattal mennek vetélkedni.

edzes

A kincses városban is népszerűsödik a floorball, az udvarhelyiek az ificsapattal mennek vetélkedni.

A Kolozsvári Magyar Napokon augusztus 22-én és 23-án tartják a város első kispályás floorballtornáját, amelyen az udvarhelyi Black 69 ifjúsági csapattal vesz részt. Az idén harmadik állomásához érkező, szeptemberben startoló - Romániában egyedülálló - floorballoktató programjuk lelkes, tehetséges diákokat karolt fel, ők vesznek részt a tornán. A felnőtt csapat több tagja is jelen lesz az eseményen, viszont nem lépnek pályára, csupán tanácsokkal látják el az ifjakat, lelkesítik őket a Báthory István Elméleti Líceum tornatermében, ahol három játékossal kiskapus meccseket játszanak.

Szeptemberben startol a III. Floorballiskola és a III. Iskolai Floorball Vándorkupa. Idéntől három korosztálynak szól, egyedulálló módon a 2-4., 5-8. és 9-12. osztályos diákoknak.

A Black 69 csapata hölgyeknek is tart edzést, hétfőnként 19 órától a Rákóczi Centerben. Minden érdeklődőt szeretettel várnak, a floorballsport gyakorlásához szükséges ütőt is az egyesület biztosítja. A hölgyeket arra kérik, hogy jelezzék részvételi szándékukat a csapat weblapján.