Két földrengés is volt az éjszaka (videó)

A keddről szerdára virradó éjszaka először egy 5,3-as, majd egy 2,9-es erősségű földmozgást észleltek Vrancea térségében.

foldrenges

A keddről szerdára virradó éjszaka először egy 5,3-as, majd egy 2,9-es erősségű földmozgást észleltek Vrancea térségében.

A Földfizikai Intézet Twitteren közzétett első becslése szerint az első rengés 1:22-kor következett be, és erőssége a Richter-skála szerint 5,6 fokos intenzitású volt, ezt később 5,3-as értékre módosították. A földmozgás 98,9 kilométeres mélysgben történt a Román Földtani Intézet legújabb adatai szerint, és mintegy 20 másodpercig tartott.

A földrengést érezni lehetett Bukarestben, a Moldovai Köztársaságban, valamint a Kárpát-kanyarban, Székelyföld délkeleti részén. Ezeken a videófelvételeken jól látszik, ahogy megmozdulnak a tárgyak néhány bukaresti vendéglőben és üzletben.

eY8WHSs9kWs

Második alkalommal 5 óra után egy perccel mozdult meg a föld, ez a rengés a Richter-skála szerinti 2,9 fokos erősségű volt. Epicentruma 91,1 kilométeres mélységben található.

Anyagi károkról egyelőre nem érkeztek jelentések.

A román hatóságok szerint szeizmológiai szempontból Bukarest számít Európa legveszélyeztetettebb fővárosának.

A történelmi feljegyzésekre alapozva a szeizmológusok azt valószínűsítik, hogy Bukarest térségét évszázadonként legalább kétszer rázza meg nagy erejű földmozgás. A legutóbbi, 39 évvel ezelőtti 7,2-es erősségű földrengésben több mint 1400-an haltak meg, és több mint 11 ezer ember megsérült.