Ismét találkoznak az unitáriusok
Tizenhatodik alkalommal tartanak szombaton unitárius találkozót a Szejkefürdőn. Beszédek, koszorúk, ünnepi műsor, együttlét.

Tizenhatodik alkalommal tartanak szombaton unitárius találkozót Szejkefürdőn. Beszédek, koszorúk, ünnepi műsor, együttlét.
A szejkefürdői domboldalban, Orbán Balázs sírjától nem messze idén tizenhatodik alkalommal gyűlnek össze az unitáriusok szokásos augusztus eleji találkozójukra.
Augusztus 9-én, szombaton délelőtt 11 órától kezdődik a találkozó, ami díszlovasok és fúvószenekar felvonulásával kezdődik, ezt követi az ünnepi istentisztelet. Beszédet mond Kecskés Csaba marosvásárhelyi esperes, ezt követik a köszöntők, illetve az unitárius szerzők könyveinek bemutatója.
Az ünnepi istentisztelet a himnusz eléneklésével zárul, ezt követően ünnepi műsor kezdődik, a Balázs Ferenc Vegyeskar és a Boróka néptánccsoport lép fel, majd megkoszorúzzák Orbán Balázs síremlékét.