Ikreket szült, de két különböző kórházban
Igazi tortúrán kellett átmennie egy 35 éves, hârşovai nőnek, aki ikreket szült, de két különböző kórházban.

Igazi tortúrán kellett átmennie egy 35 éves, hârşovai nőnek, aki ikreket szült, de két különböző kórházban.
Az ötödik alkalommal szülő nő kedd éjszaka a hârşovai kórházban hozta világra természetes úton egyik gyermekét egy gyermekgyógyász segítségével, ám komplikációk léptek fel, és más kórházba kellett szállítani a pácienst. A hârşovai egységben ugyanis nem állt rendelkezésre se szülész, se altatóorvos, így a konstancai kórházba vitték.
Elisabeta Sava éjszaka 12 órakor került a hârşovai kórházba, ahol öt óra húsz perckor szülte meg az első gyermekét az ügyeletes orvos segítségével. Az orvosok tájékoztatása szerint a komplikációk láttán reggel hét órakor hívtak mentőt, de a páciens végül csak reggel tíz órakor került a konstancai kórházba, ahol megszülte a második gyermekét.
A kórház szóvivője, Cătălin Grasa elmondta, az anya és az újszülöttek állapota kielégítő, mindhárman jól vannak. Az egészségügyi minisztérium az eset mediatizálása nyomán kivizsgálást indított.
uh.ro/manna.ro