Elviszik a zöldet
Gyűjteni kell, nem meggyújtani, a levegőt fojtogató füsttel szennyezni: két hét múlva ingyen elszállítják az őszi lombot, zöld hulladékot.

Gyűjteni érdemes, nem meggyújtani, a levegőt fojtogató füsttel szennyezni: két hét múlva ingyen elszállítják az őszi lombot, zöld hulladékot.
A korai fagy miatt korábban kezdődött meg az őszi lombtalanítás. Vannak, akik égetéssel szabadulnak meg a száraz gallyaktól, falevél-kupacoktól, mások arra várnak, hogy az AVE Hargita köztisztasági vállalat elszállítsa a kertekben összegyűjtött szerves hulladékot.
Utóbbiaknak még két hétig, azaz október utolsó hétvégéjéig kell gyűjtögetniük a zöld hulladékot - tudtuk meg Tóth László cégvezetőtől. Az őszi lombtalanítási akciót, az AVE Hargita polgármesteri hivatallal közösen, október 26-27-én szervezi meg.
Az összegyűjtött szerves hulladékot a kapuk elől, illetve a szemétgyűjtő pontoktól szállítják el, a szállítási költséget ezúttal sem a lakosok, hanem a hivatal fizeti.