A lakók kötelessége a járdák hótalanítása

Hótalanításra figyelmeztetnek. A polgármesteri hivatal felhívja a városlakók figyelmét, hogy végezzék el a járdák jég- és hótalanítását, ellenkező esetben büntetésekkel számolhatnak.

Itthon_Kozelet/jegesutak0401

A polgármesteri hivatal felhívja a városlakók figyelmét, hogy végezzék el a járdák jég- és hótalanítását, ellenkező esetben büntetésekkel számolhatnak.

Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának városgazdálkodási osztálya felkéri a magánházak tulajdonosait, intézmények és üzletek vezetőit, hogy végezzék el az épületeikhez tartozó járdarészek hótalanítási munkálatait, és ezt tegyék rendszeressé. A munkálatok elvégzésének elmulasztása pénzbüntetést vonhat maga után.

Ülkei Zoltán városgazdálkodási osztályvezető az uh.ro kérdésére elmondta, hogy először figyelmeztetnek, aztán, ha a városlakó továbbá sem tesz eleget kötelességének, akkor büntetnek. Míg a tavalyi évben húsz alkalommal figyelmeztettek és egyszer sem büntettek, addig idén még egyetlen városlakót sem szólítottak fel.

Az önkormányzat 2005/74-es számú határozata alapján a magánszemélyek 25 és 250 lej közötti összegre bírságolhatók, a jogi személyek pedig 500 és 1000 lej közötti összeget kötelesek fizetni abban az esetben, ha a felszólítás után sem hajlandóak házuk, kapujuk elől eltakarítani a jeget és a havat.