> ## Content Index
> Fetch the complete content index at: https://www.uh.ro/llms.txt
> Use this file to discover other available public pages before exploring further.

# Sok autóbaleset történt a múlt héten
- URL: https://www.uh.ro/sok-autobaleset-tortent-a-mult-heten/
- Published: 2012-07-30T06:50:31.000Z
- Updated: 2025-09-04T10:06:34.000Z
- Description: Három halálos áldozata is volt a megyében bekövetkezett autóbaleseteknek, de sok volt az ájulásos eset is.
- Author: Szász Attila
- Tags: #Import 2025-09-04 13:06

![Mentőautó](http://194.38.104.52/images/stories/Szasza/mento2.jpg "Nem csak a meleg, de a figyelmetlen vezetés is szedi áldozatait")

Három halálos áldozata is volt a megyében bekövetkezett autóbaleseteknek, de sok volt az ájulásos eset is.

A Hargita Megyei Mentőszolgálat múlt heti (július 23-29) statisztikája szerint agyvérzéssel tizenöt, szívinfarktussal három, más szívproblémával pedig huszonhárom személyt vitt el a mentő.

Tizenöten csonttörés miatt kerültek mentőbe, magas vérnyomással pedig tizenkilencen. Tizenöt testi sértés volt, lázas állapotban harminchárman kerültek kórházba. Összesen tizenhárom közlekedési baleset történt, ezekből tizenöt sérültet vitt el a mentőautó, három halálos áldozata is volt a baleseteknek Marosfőn, Maroshévízen és Csekefalván.

Hasmenéssel tizenhét, pillanatnyi elmezavarral pedig összesen tizenhárom személy került a mentősök keze alá. Hatan rángógörccsel kerültek mentőbe, asztmás krízis miatt öt embert vitt el a mentő, tizennyolcat pedig légzéselégtelenség miatt. Tíz allergiás reakciót is regisztráltak, négy gyógyszer- és két élelmiszermérgezés is volt, egy személy érfelvágással egy pedig önakasztással akart véget vetni életének – utóbbi nem élte túl a próbálkozást.

Volt huszonnyolc ájulás, öt epilepsziás krízis, valamint tizenkét ittas személyt és huszonhárom szülő nőt is mentő vitt kórházba.