> ## Content Index
> Fetch the complete content index at: https://www.uh.ro/llms.txt
> Use this file to discover other available public pages before exploring further.

# Mit gondol Ferenc pápa a melegekről?
- URL: https://www.uh.ro/mit-gondol-ferenc-papa-a-melegekrol/
- Published: 2020-10-22T09:32:41.000Z
- Updated: 2020-10-22T09:32:41.000Z
- Description: Egy dokumentumfilm kapcsán fejtette ki több kényes témáról a véleményét.
- Author: Udvarhelyi Hírportál
- Tags: Világ, egyház, Ferenc pápa, homoszexuálisok, vallás, #wp, #wp-post, #Import 2025-04-01 16:38

„**A homoszexuális embereknek joguk kell legyen ahhoz, hogy családban éljenek. Ők is Isten gyermekei. Emiatt senkit sem szabad kiutasítani vagy szenvedésre késztetni**. Bejegyzett élettársi kapcsolatra vonatkozó törvényre van szükség, hogy ily módon jogilag védettek lehessenek” – jelentette ki Ferenc pápa szerdán egy nyilvános beszélgetésen, amelyet a róla szóló dokumentumfilm rendezőjével folytatott.

**Evgeni Afineevsky** *Francesco* című filmjét az éppen zajló Római Filmfesztivál keretében mutatták be. A dokumentumfilm olyan témákat jár körbe Ferenc pápával, mint a társadalmi egyenlőtlenség, a rasszizmus, a globális felmelegedés, a szexuális zaklatás, [a bevándorlók és menekültek problémái](https://uh.ro/ferenc-papa-nem-kene-annyit-migransozni/?ref=uh.ro), az embercsempészet, a politikai polarizáció, illetve a keresztények, zsidók és muzulmánok közötti viszonyok.

Ferenc pápa egyébként már érsekként **ellenezte a melegházasságot, viszont támogatta az azonos neműek bejegyzett élettársi kapcsolatának elismerését**. „Meg kell alkotni az élettársi kapcsolatot szabályozó törvényt. Ez a (szexuális kisebbségeket) megvédené. Én kiállok egy ilyen törvény szükségessége mellett” – mondta még a katolikus egyházfő, aki korábban azt is határozottan közölte, hogy [homoszexuális ember nem lehet katolikus pap](https://uh.ro/ferenc-papa-ne-legyenek-meleg-papok/?ref=uh.ro).

##### catholicnewsagency.com, Transindex