> ## Content Index
> Fetch the complete content index at: https://www.uh.ro/llms.txt
> Use this file to discover other available public pages before exploring further.

# Másodszor láttak medvét a héten a Szejkén
- URL: https://www.uh.ro/masodszor-lattak-medvet-a-heten-a-szejken/
- Published: 2021-05-12T04:59:38.000Z
- Updated: 2025-04-01T15:20:45.000Z
- Description: Ezúttal két bocs sétálgatott Székelyudvarhely bejáratánál.
- Author: Udvarhelyi Hírportál
- Tags: Itthon, bocs, medve, Szejke, szejkefürdő, #wp, #wp-post, #Import 2025-04-01 16:38

**Két bocs sétálgat Székelyudvarhely egyik bejáratánál** – érkezett szerda kora reggel a RO-Alert figyelmeztetés. Az állatokat a Szejkefürdő környékén látták, ezért arra kérték a lakosokat, hogy kerüljék a környéket, és ne próbálják fényképezni vagy megközelíteni az állatot.

**Alina Ciobotariu** a Hargita megyei sürgősségi esetek felügyelőségének (ISU) szóvivője kora hajnalban arról tájékoztatott, hogy **a helyszínre egy zsandár és egy Smurd-egységet** küldtek. 

# **Tavasz van, több a medve –**

hívta fel a figyelmet még április végén a helyi rendőrség a Facebook-oldalán. 

A legutóbbi bejelentések szerint látták már medvét **a Réz-tetőn, a Szarkakőn, a Budavár és a Cserehát környékén**. Ezeket a helyeket gyakran látogatják a természetjárók, túrázók is, akik, ha nem elég elővigyázatosak, könnyedén veszélybe sodorhatják magukat, figyelmeztettek.

Azt ajánlják a kirándulóknak, hogy legyenek nagyon figyelmesek, keltsenek zajt maguk körül, lehetőleg kerüljék el a medvéket, és **ha bocsot látnak, semmiképp ne menjenek a közelébe, mert nagy valószínűséggel a közelben tartózkodik az anyamedve is**. Hozzáteszik, figyelembe kell venni azt is, hogy a május és június hónapok a medvék párzási időszaka, amikor a hím állatok az átlagosnál agresszívebb viselkedésmódot tanúsítanak.

**Hétfőn szintén medvét csíptek el az arra járok a Szejkén**, az erről készült videót [itt](https://www.uh.ro/medve-futkosott-a-szejken-video/) nézheted meg. Az eset kapcsán **Mărmureanu-Bíró Leonard**, a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgászegyesület vezetője azt nyilatkozta portálunknak, hogy a párzási időszak miatt az elkövetkező időszakban **valószínűleg több példányt is megfigyelhetünk majd** akár nappal is, és akár az emberlakta települések közelében is. 

###### A kiemelt kép illusztráció