> ## Content Index
> Fetch the complete content index at: https://www.uh.ro/llms.txt
> Use this file to discover other available public pages before exploring further.

# Kemény játékban kapott ki az SzKC
- URL: https://www.uh.ro/kemeny-jatekban-kapott-ki-az-szkc/
- Published: 2010-03-06T17:21:26.000Z
- Updated: 2010-03-07T16:22:40.000Z
- Description: Kemény játékban kapott ki az SzKC. A Bákói Ştiinţa csapata szó szerint az utolsó másodpercben szerezte meg a nyertes gólt, a Székelyudvarhelyi KC ellen.
- Author: Petroczki Ágota
- Tags: #Import 2025-09-10 11:38

![Szkc_bako](http://194.38.104.52/images/stories/Szkc_bako.jpg)

A Bákói Ştiinţa csapata szó szerint az utolsó másodpercben szerezte meg a nyertes gólt, a Székelyudvarhelyi KC ellen.  
Szombaton hat órától került sor a Férfi Kézilabda Nemzeti Liga, 19\. forduló, **Székelyudvarhelyi KC – Bákói Ştiinţa** mérkőzésre. A városi sportcsarnok már a meccs kezdete előtt megtelt, a Székely Medvék szurkolásától volt hangos a terem. A játék kezdete előtt az SzKC játékosai virágot osztottak a nézőtéren ülő női drukkereknek. Kedves figyelmesség a közelgő március 8-ra való tekintettel.  
  
A mérkőzés kezdésekor elhangzott a székely himnusz. Az első gólokra az ötödik percig kellett várni, 1-1\. A következő kilenc percben a játék vezetését átvette a Bákói Ştiinţa. Több helyzetet is kihagyott az SzKC, így a tizennegyedik percben öt ponttal vezetett a bákói csapat (3-8). Az SzKC-nak sikerült megemberelniük magukat és felzárkóztak a vendégcsapathoz, de a félidőt így is 13-15-el kikapták.  
  
A második félidőre már nagyon fűtött volt a hangulat. A nézőtérről hatalmas hangzavar jelezte a bírákkal való egyet nem értést. A hazai csapatból többször kivették a kapust így hatan támadták a bákói kaput. Kiegyensúlyozott meccs zajlott a két fél között. Az egyre feszültebb hangulat meglátszott a játékon is, a 41\. percben Prachartnak mutatnak fel piros lapot Mihalcea lerántásáért. Aztán a 46\. percben kitör a káosz, Mihalceát Tevzadze kilöki a pályáról. A két csapat összekapott, a meccset leállították, Tevzadzet pedig piros lappal büntették.  

![Szkc_bako2](http://194.38.104.52/images/stories/KBoti/Szkc_bako2.jpg)

A két csapat fej-fej mellett haladt, az 58\. perc végén vezetett az SzKC egy ponttal (24-23), aztán az utolsó percben felpörögtek az események. Az eredményjelző tábla 25-25-t mutatott, amikor már csak pár másodperc volt hátra. Frăţilă is piros lapot kapott. Időkérés után indult az óra és az utolsó másodpercben, Păunică bedobta a győztes gólt.  
  
**Székelyudvarhelyi KC – Bákói Ştiinţa 25-26**  
  
A körülbelül 30 fős bákói drukker csoport a játékosokkal együtt ünnepelte a győzelmet.  
  
**Gólszerzők:**   
**SzKC**: Ferenczi Botond 5, Mihalcea Andrei 5, Frăţilă Eugen 5, Vladimer Rusia 6, Tálas Huba 2, Milutin Lucic 1, Marceta Mirko 2.  
  
**Bákói Ştiinţa**: Onyejekwe Chike 1, Ghiţă Ceisytian 2, Bondar Marius 7, Păunica Rareş 2, Moskalenko Igor 6, Bujor Mihai 1, Prachar Martin 1, Iacob Sandu 6.  
  
**Az eredmény alakulása:**  
**5\. perc:** 1-2  
**10\. perc:** 2-6  
**15\. perc:** 5-9  
**20\. perc:** 8-11  
**25\. perc:** 9-12  
**30\. perc:** 13-15  
**35\. perc:** 16-16  
**40\. perc:** 18-19  
**45\. perc:** 19-19  
**50\. perc:** 21-21  
**55\. perc:** 23-23