> ## Content Index
> Fetch the complete content index at: https://www.uh.ro/llms.txt
> Use this file to discover other available public pages before exploring further.

# Kártyás rendszer lehet a megoldás
- URL: https://www.uh.ro/kartyas-rendszer-lehet-a-megoldas-2/
- Published: 2013-10-23T04:18:53.000Z
- Updated: 2013-10-23T06:07:55.000Z
- Description: Jövő héttől egész napos nyitva tartással várja az udvarhelyi szaladókat a stadion atlétikapályája. Kártyás rendszerrel szűrnék ki az illetékteleneket.
- Author: Petroczki Ágota
- Tags: #Import 2025-09-04 12:56

![szaladás, stadion, salakpálya](http://194.38.104.52/images/stories/Katona/sport/tomegszaladasedzes1/futas07.jpg "Fotó: Kakasy Botond/Archiv")

Jövő héttől egész napos nyitva tartással várja az udvarhelyi szaladókat az atlétikapálya. Kártyás rendszerrel szűrnék az illetékteleneket.

A székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal néhány hónapja nyitvatartási programot függesztett ki a városi stadion atlétika pályájának bejáratához, így korlátozva a belépést. Ezt követően civil kezdeményezésre a szaladók kérést címeztek a polgármesteri hivatalhoz, amit a Feel Good Sportegyesület is támogatott. A kérést háromszáz szaladó írta alá, és másfél hete nyújtották be.

**Ilyés Loránd** a Feel Good sportegyesület elnöke elmondta, a héten történt az első egyeztetés az alpolgármesterrel, **aki pozitívan viszonyult az ügyhöz.**

"Nem vetették el az egész napos, valamit a hétvégi nyitva tartásra vonatkozó kérésünket. Egyelőre azon gondolkodunk, hogy milyen megoldással lehetne **kontrollálni a pálya használatát,** hogy ne történjenek rongálások, és a célnak megfelelően vegyék igénybe.

Jelenleg erre keresünk megoldást a polgármesteri hivatallal közösen, és a szaladó közösséggel is szeretnénk ezt megbeszélni" – számolt be az egyeztetésről Lóránd.

Átmeneti megoldásként az atlétika pályát jövő hétfőtől újból hosszabb nyitva tartással használhatják a szaladni vágyók, reggel hét órától este nyolc óráig.

**Benedek Árpád Csaba** alpolgármestertől megtudtuk, hogy nem korlátozásokról van szó, hanem a stadion környékén fejlesztések történnek, készül az új birkózó terem, és ha az időjárás megengedi, felújítják az atlétika pálya salakját is.

**"A cél az lenne,** hogy a megújuló stadiont **megőrizzük a majdani felújított állapotában,** ezért előbb vagy utóbb szükség lesz egy **belső rendszabályzat**ra, amit a stadion használói betartanak. Jelenleg a szaladókkal is egy ilyen egyeztetést kezdtünk el, ahol egy mindenki számára megfelelő megoldást keresünk" - vázolta Benedek.

"Még csak gondolat szintjén, de **felmerült a kártya használata** is. Ezt bárki igényelhetné, és azzal használhatná a pályát. Ez elsőre nehézkesnek tűnhet, de abba senki nem gondol bele, hogy ha valami baj történik a pályán, akkor azért a pálya működtetője a felelős.

Ezt a kártyát térítésmentesen lehetne kiváltani a polgármesteri hivatalban, egy családorvos által kiadott egészségügyi igazolással. Egyelőre még folyamatosan egyeztetünk a szaladókkal is, de úgy látom, hogy ők is megértették, miért lenne fontos a szabályzat.

**Azt szeretnénk, ha mindenki magáénak érezné a pályát** és célszerűen használná, illetve megszólítaná azokat, akik nem így tesznek" – hangsúlyozta ki a közösségi összefogás fontosságát Benedek Árpád Csaba.