> ## Content Index
> Fetch the complete content index at: https://www.uh.ro/llms.txt
> Use this file to discover other available public pages before exploring further.

# Izgalmak nélküli gólözön
- URL: https://www.uh.ro/izgalmak-nelkuli-golozon/
- Published: 2012-09-23T15:41:10.000Z
- Updated: 2012-09-23T15:42:36.000Z
- Description: Vasárnap délután a kányádi pályára látogattunk ki, ahol a székelyderzsiek zúdítottak gólözönt a vendégszereplő bikafalviak kapujába.
- Author: Petroczki Ágota
- Tags: #Import 2025-09-04 13:06

![Székelyderzs-Bikafalva](http://194.38.104.52/images/stories/KBoti/Nagypalyas/Korzeti/2013/5.%20fordulo/korzeti-503.jpg "Sörmeccs, a megszokottnál több góllal")

Vasárnap délután a kányádi pályára látogattunk ki, ahol a székelyderzsiek zúdítottak gólözönt a vendégszereplő bikafalviak kapujába.

Kellemes őszi napsütés fogadott a kányádi pályán, amikor **Sárkány János** sípmester elfújta a kezdő sípszót a Székelyderz-Bikafalva összecsapáson. Kevés volt a szurkoló mindkét táborban, de ettől függetlenül **jó hangulatban vette kezdetét a mérkőzés.**

A vendégek már a sípszó után erőtlenül kezdtek a pályán, a derzsiek támadtak többet. Ennek a tizenkettedik percben meg is lett az eredménye, megszületett az első hazai gól.

**„Ezek fociegyetemet jártak, megérik az udvarhelyi aranycsapatot"** \- hallatszott a megállapítás a nézők közül, miután nem álltak le egy gólnál a sötétkék mezes derzsiek, hanem egyik gólt a másik után rúgták. A sárgában virító bikafalviak gyenge védelme és összességében is gyenge játéka tálcán kínálta a gólhelyzeteket.

Szabadrúgás, ellentámadás vagy középpályáról indított labda: **szinte mindegy volt, rendszerint gól lett belőle.** Szükség lett volna a vendégcsapat biztatására, de az a kevés drukker, aki jelen volt, az ötgólos hátránynál kezdett beletörődni a helyzetbe.

*„ - Aggya' hamar a labdát!*

*\- Nincs amé' sietni, nem vezettek, úgyhogy ba\*\*\*tjuk..."*

![korzeti-508](http://194.38.104.52/images/stories/KBoti/Nagypalyas/Korzeti/2013/5.%20fordulo/korzeti-508.jpg)

A harmincadik perc környékén, azon kevés és erőtlen támadások egyikéből, amit a bikafalviaknak sikerült a tizenhatosig elkínozni, kiharcoltak egy büntetőt. Az elpunnyadt közönség is felkapta egy pillanatra a fejét. **Itt volt az idő, hogy megszerezzék első góljukat** s megtörjék a derzsiek lendületét.

A büntetőt azonban kihagyták, ellentétben a hazaiakkal, akik tizenegyesből szereztek újabb gólt. Sárkány 8-0-ás derzsi vezetésnél fújhatta le az első félidőt.

Az egyik bikafalvi szurkoló nem tudta elfogadni a derzsiek nyolcgólos vezetését, így **csalást sejtett a háttérben:** „A két csapat nem így játszik, a végén a könyveket meg kell nézni, fogadok, hogy a fele hamis." - jegyzete meg bosszúsan.

![korzeti-506](http://194.38.104.52/images/stories/KBoti/Nagypalyas/Korzeti/2013/5.%20fordulo/korzeti-506.jpg)

A második menet is laposan és a megszokott módon indult, azaz újabb góllal a derzsieknek. A meccs végéig még egy gólt sikerült rúgniuk a kékmezeseknek, ezzel **tízre növelték góljaik számát**, míg az összecsapás utolsó s a bikafalviak egyetlen gólját a 79\. percben Győrfi Attila szerezte meg.

> **Amit láttunk, hallottunk**

> **Pálya:** jó kapuk, aránylag egyenes pálya, a vonalak fűrészporral vannak kihúzva, de már nem láthatók, korlát csak az egyik oldalon van, abból is csak helyenként.

> **Eredményjelző:** nincs.

> **Nézők:** kevesen jelentek meg, mintegy harminc bikafalvi és valamivel kevesebb derzsi.

> **Összkép:** kellemes, napsütéses mérkőzés, kevés durvasággal és kevés izgalommal, egy vasárnapi sörmeccset láthattak a kilátogatók.