> ## Content Index
> Fetch the complete content index at: https://www.uh.ro/llms.txt
> Use this file to discover other available public pages before exploring further.

# Húsvéti díszítés másként
- URL: https://www.uh.ro/husveti-diszites-maskent/
- Published: 2013-03-28T06:12:12.000Z
- Updated: 2013-03-28T06:04:14.000Z
- Description: A székelyudvarhelyi Merkúr üzletlánc húsvéti öltözetébe közel 300 gyerek segített be.
- Author: Szász Attila
- Tags: #Import 2025-09-04 13:03

![Húsvéti díszítés a Merkúr áruházban](http://194.38.104.52/images/stories/Szasza/merkur-15.jpg "Fotó: Kakasy Botond")

A székelyudvarhelyi Merkúr üzletlánc húsvéti öltözetébe közel 300 gyerek segített be.

A március elején tett felhívásra hét óvodai csoport és négy iskolai osztály válaszolt. Olyan intézmények vettek részt ebben a közös alkotásban, akik meglátták a lehetőséget a kézműves foglalkozásaik alkotásainak közzétételére, és lelkesítő kihívásnak érezték, nem pedig feladatnak.

Így az alkotási folyamat mentes volt az ellenszolgáltatásoktól, különböző elvárásoktól, helyettük az öröm, a kreativitás és az együttműködés volt jellemző. Külön dicséretes, hogy a foglalkozásvezető tanítók és óvónők nagy hangsúlyt fektetettek a hagyományos népi díszítőjelekre, szimbólumokra, amelyekről azt hittük, hogy feledőben vannak és az élő díszlet is fontos szerepet játszott.

A díszítésben helyet kapott a székelyudvarhelyi fogyatékkal élő gyerekek kézlenyomata is. A díszlet nem gyerekek által készített része is többnyire kézműves munka eredménye. A székelyföldi üzletlánc céljai közt szerepel, hogy valóban a helyi közösségeket emelje fel tevékenységeivel, és, hogy a szokásostól eltérő módon álljon hozzá a hasonló eseményekhez.