> ## Content Index
> Fetch the complete content index at: https://www.uh.ro/llms.txt
> Use this file to discover other available public pages before exploring further.

# Díjeső az udvarhelyi fizikusoknak
- URL: https://www.uh.ro/dijeso-az-udvarhelyi-fizikusoknak/
- Published: 2016-05-09T08:26:58.000Z
- Updated: 2016-05-09T08:52:48.000Z
- Description: Elméletből és gyakorlatból is kitűntek az udvarhelyi diákok a hétvégén megtartott Alfa és Omega fizikaverseny döntőjén.
- Author: Petroczki Ágota
- Tags: #Import 2025-09-10 11:29

![Kísérletezgetős hétvégéjük volt a versenyzőknek. Fotók: gimi.ro](http://194.38.104.52/images/stories/BKK/Alfa%20es%20Omega%202016%203.jpg "Kísérletezgetős hétvégéjük volt a versenyzőknek. Fotók: gimi.ro")

Elméletből és gyakorlatból is kitűntek az udvarhelyi diákok a hétvégén megtartott Alfa és Omega fizikaverseny döntőjén.

Négy fordulós, erdélyi szintű versenyt zártak eredménnyel a hétvégén, a Tamási Áron Gimnáziumban. A harmadik alkalommal megtartott vetélkedő több volt egy sima versenynél: egész napos, kísérletekkel és zenés fellépésekkel tarkított programot kínált a résztvevőknek.

A verseny döntőjét május 7-ére, szombatra időzítették a szervezők. A vetélkedőre tavaly novemberben négy megye 52 iskolájából összesen 522-en neveztek be, Marosvásárhelytől Kézdivásárhelyig, Gyergyóditrótól Brassóig - tudatják a szervezők a Gimi [honlapján](http://www.gimi.ro/alfa-es-omega-fizikaverseny-2/?ref=uh.ro).

A három előzetes, beküldéses forduló VII. és VIII. osztályosoknak szólt. A 112 legeredményesebb tanuló mérte össze tudását szombaton a döntőn. Ezen találékonyságukat is próbára tehették, mert elméleti és gyakorlati feladatokkal is meg kellett küzdeniük.

## Koncert a tanulóknak

Az egész napos program zenével indult és zárult: **Kovács Boglárka** és **Péter Emőke** tizenkettedikes tanuló, illetve a **1st Attempt** együttes szórakoztatta a jelenlévőket. Amíg a dolgozatok értékelése folyt, gimis tanulók érdekes kísérleteket mutattak be a versenyzőknek.

A hetedikesek korosztályában **Szőcs Bence**, a Tamási Áron Gimnázium tanulója és **Simófi Levente**, a székelykeresztúri Petőfi Sándor Általános Iskola diákja első helyezést ért el, a szintén gimis **Bodrogi Balázs** pedig dicséretben részesült.

![Alfa es Omega 2016](http://194.38.104.52/images/stories/BKK/Alfa%20es%20Omega%202016.jpg)

A díjazottak egy része a főszervezővel, Székely Zoltán tanárral

A nyolcadikosok közül **Bálint Zsuzsánna**, a Móra Ferenc Általános Iskola tanulója és **Csutak Dávid**, a szentgyörgyi Székely Mikó Kollégium diákja első helyen végzett, a bögözi **Márton Tamás** és a gimis **Vass Annamária** második díjat kapott. A gimis **Székely Ádám**, valamint a refis **Sala Dóra** és **Bereczki Orbán András** dicséretet kapott.