> ## Content Index
> Fetch the complete content index at: https://www.uh.ro/llms.txt
> Use this file to discover other available public pages before exploring further.

# Csökkennek a gyógyszerárak
- URL: https://www.uh.ro/csokkennek-a-gyogyszerarak-3/
- Published: 2015-06-23T01:02:43.000Z
- Updated: 2025-09-04T09:13:19.000Z
- Description: Júliustól 20 százalékkal csökkennek a gyógyszerárak - jelentette be hétfőn Nicolae Bănicioiu egészségügyi miniszter.
- Author: Bedőházi Attila-Csaba
- Tags: #Import 2025-09-04 12:12

![gyogyszer3](http://194.38.104.52/images/stories/Bedohazi/gyogyszer3.jpg "Illusztráció")

Júliustól 20 százalékkal csökkennek a gyógyszerárak - jelentette be hétfőn Nicolae Bănicioiu egészségügyi miniszter.

A tárcavezető közölte, hogy több orvosság ugyanolyan drága Romániában, mint a gazdaságilag sokkal erősebb nyugat-európai országokban, ami elfogadhatatlan, ezért döntött a minisztérium az árak csökkentése mellett.

Mint mondta, korábban tárgyalásokat folytattak a Nemzetközi Valutaalap és az Európai Bizottság képviselőivel, valamint gyógyszergyártókkal, -forgalmazókkal és patikákkal, hogy az árcsökkentés következtében ne legyenek ellátási gondok, és a betegek hozzáférhessenek valamennyi szükséges orvosi készítményhez.

**Bănicioiu** szerint ezzel az intézkedéssel az állam is megtakarít: az így keletkezett többletösszeget szintén az egészségügy finanszírozására fordítják, mégpedig a gyógyszerek támogatásának növelésére - az ártámogatott orvosságok listáját folyamatosan frissítik.

A gyógyszerárakról év elején robbant ki vita Bukarestben. Akkor olyan számok láttak napvilágot, miszerint Romániában bizonyos gyógyszerek 25 százalékkal drágábbak más, gazdagabb EU-tagállamok áraihoz képest. Victor Ponta miniszterelnök február végén a gyógyszerárak csökkentése mellett foglalt állást.

Ugyanakkor a média azt rója fel a 2012 óta hatalmon lévő Ponta-kormánynak és az előző kabineteknek, hogy ezt a lépést már 2009 óta meg kellett volna tenniük, amikor született egy hasonló miniszteri rendelet, de annak gyakorlatba ültetését elhalasztották.

mti