> ## Content Index
> Fetch the complete content index at: https://www.uh.ro/llms.txt
> Use this file to discover other available public pages before exploring further.

# Benne vagyunk a Bunta-Szász perben
- URL: https://www.uh.ro/benne-vagyunk-a-bunta-szasz-perben/
- Published: 2012-01-12T13:45:40.000Z
- Updated: 2012-01-12T13:33:20.000Z
- Description: A polgármester rágalmazással vádolja elődjét, Szász fenntartja az uh.ro-nak adott interjújában tett állításait. Februárban jön a titánok harca?
- Author: Szász Attila
- Tags: #Import 2025-09-04 13:09

![Itthon_Kozelet](http://194.38.104.52/images/stories/Szasza/Itthon/Kozelet/bunta_vs_szasz.jpg)

A polgármester rágalmazással vádolja elődjét, Szász fenntartja az uh.ro-nak adott interjújában tett állításait. Februárban jön a titánok harca?

**Szász Jenő**vel, a *Magyar Polgári Párt* elnökével polgármesteri múltjáról, a jelenlegi városvezetőről és a tisztség jövőbeli várományosáról [készítettünk interjút](itthon/kozelet/7551-szasz-jeno-bunta-bizalmatlan-es-bocs), ami 2011\. szeptember 22-én jelent meg portálunkon.

| ![Itthon_Kozelet](http://194.38.104.52/images/stories/Szasza/Itthon/Kozelet/bunta_vs_szasz.jpg) |
| ----------------------------------------------------------------------------------------------- |

Akkor az egykori (al)polgármester azt nyilatkozta **Bunta Leventé**ről, hogy „minden rossz tulajdonság benne van, ami egy vezetőnek nem jó: buta, bizalmatlan és „bőcs", tehát öntelt".

Néhány nappal később a jelenlegi városvezetővel is [interjút készítettünk](itthon/kozelet/7574-bunta-szasz-csak-adossagot-hagyott-oroksegul), aki akkor kijelentette, nem szeretne különösebben Szász Jenővel bajlódni, de a nyilatkozatai miatt be fogja perelni a pártelnököt.

## Titánok harca?

Ez nem váratott sokat magára: Szász Jenő néhány nappal korábban kapta kézhez a február 2-ra vonatkozó idézést, melyből kiderül, Bunta **10.000 lej kártérítést követel** az interjúban elhangzottakkal okozott, karrierjét befolyásoló kijelentések miatt, valamint arra is kötelezné Szászt, hogy a bírósági határozatot hozza nyilvánosságra – saját költségén – két helyi újságban.

A polgáriak vezetője szerint szó sincs rágalmazásról, hiszen semmi olyat nem állított, ami, ha igaz lenne, büntethetővé tenné Bunta Leventét. Szász szerint ugyanis akkor beszélhetünk rágalmazásról, illetve becsületsértésről, ha egy személyt bűntett, vagy kihágás elkövetésével vádolunk, és ezt nem tudjuk igazolni.

Ezzel szemben az MPP elnöke úgy véli, ő csak emberi tulajdonságokat emelt ki, véleményét hangoztatta, egy közszereplőnek pedig el kell tűrnie ezt. Szász Jenő úgy véli, **sokan fognak nevetgélni ezen a peren,** főként annak kimenetelén.

## Mi már most jól szórakozunk,

hiszen, bár a Szász Jenővel készített interjúnkat, és a cikkben szereplő képeket is csatolták a perirathoz, valamint a szöveg román fordítását is mellékelték, a bírósághoz címzett perre hívásban **tévesen szerepel az interjút közlő médiaorgánum neve.** A perirat szerint az interjú nem az uh.ro-n, vagyis az Udvarhelyi Hírportálon, hanem az egyik helyi nyomtatott napilapban, az Udvarhelyi Híradóban jelent meg.

A tévedést furcsálltuk, hiszen letöltötték, és le is fordították cikkünket, így meglepő, hogy nem vették észre melyik portálon járnak. Hasonló véleményen van az Udvarhelyi Híradó főszerkesztője, **Pál Gábor** is, aki szerint sokan még mindig ugyanazon kiadó sajtótermékeként kezelik az **Udvarhelyi Híradót** és az **uh.ro**\-t.

"Valószínűleg az illető ügyvéd, aki az iratcsomót összeállította, szintén ebben a tévhitben olvassa a honlapot. Megtörténhet, hogy nem tájékozódott megfelelően a szakember, de az is lehet, hogy csak egy egyszerű elírás történt. Nem felháborító az eset, hisz nem minket akarnak beperelni, ráadásul nem is az uh.ro-t, és reméljük, a következőkben az ügyvéd sem téveszti össze a két sajtóterméket." – nyilatkozta portálunknak a főszerkesztő.

Ettől függetlenül, kíváncsian várjuk a február másodikára kitűzött tárgyalást, valamint a bíróság döntését.