> ## Content Index
> Fetch the complete content index at: https://www.uh.ro/llms.txt
> Use this file to discover other available public pages before exploring further.

# Átlövői vérátömlesztést kapott az SzKC
- URL: https://www.uh.ro/atlovoi-veratomlesztest-kapott-az-szkc/
- Published: 2012-08-07T12:39:52.000Z
- Updated: 2012-08-08T03:12:35.000Z
- Description: Két kézilabdázó érkezett a Székelyudvarhelyi KC keretébe a nyári szünetben. A sportolók eltökéltek, tudják, az eredmény az elsődleges a bronzérmesnél.
- Author: Józsa Csongor
- Tags: #Import 2025-09-04 13:06

![laurentiu dinescu, radu lazar, szkc](http://194.38.104.52/images/stories/Csongor/Kezi/2012_13/dinescuek_0807.jpg "Az edzőtábor volt az első találkozás a többiekkel.")

Két kézilabdázó érkezett a Székelyudvarhelyi KC keretébe a nyári szünetben. A sportolók eltökéltek, tudják, az eredmény az elsődleges.

Mindketten átlövő poszton szerepelnek, mint ahogy mindkét sportoló fél szemmel kacsintgat a román válogatott felé is, rendre meghívást kapnak a nemzeti együttes bő keretébe. Talán azért is választották a **Székelyudvarhelyi KC**\-t, mivel a jó eredmény megkönnyítheti útjukat a válogatotthoz.

A Szatmárnémeti VSK gólerős játékosa, **Laurenţiu Dinescu** már letette védjegyét pár klubnál: a CSM Medgidiánál kezdte élvonalbeli pályafutását, következett a Bukaresti Steaua és a Bákói Ştiinţa. Legutóbb a pedig a már említett erdélyi csapat, ahol 113-szor volt eredményes.

**Radu Lazăr**nek ez a második együttese karrierje során. A Kolozsvári U-nál nevelkedett, ott is játszott az elmúlt idényekben. Nagy előrelépésnek tekinti, hogy a férfi kézilabda Nemzeti Liga tavalyi ezüst, idei bronzérmeséhez írhatott alá.

„Itt bizonyára jobban fejlődhetek. Tavaly a kiesés elkerüléséért küzdöttünk a klubommal, most meg a dobogón való zárás az elvárás az új gárdámnál. Normális, hogy ezért teljesen másképp dolgozunk. Kemény edzések vannak, a fiúk gyorsan befogadtak és elfogadtak, de nagyon sokukat már ismertem" – mondta a kézilabdázó.

![dinescu, lazar](http://194.38.104.52/images/stories/Csongor/Kezi/2012_13/dinescu_lazar_0807.jpg "Kollázs: Csedő Attila.")

Dinescu úgy látja, a pontvadászatban idén is a Konstancával és a Bákóval lesz nagy küzdelem a dobogós helyekért: „Az előző években is nagyon szoros volt a harc. Az SzKC le is győzte mindkettőt, így nem kell tartanunk senkitől sem. Optimista vagyok, meglehet a célkitűzés, vagy még annál is több. Az európai kupaszereplés számomra újdonság lesz, hisz még nem szerepeltem az Európa Kupában".

Mindketten jól érzik magukat Székelyudvarhelyen: „Ellenfélként kicsit irigykedtem, hogy ilyen jó közönség előtt játszhat az SzKC. Most már a saját bőrömön tapasztalhatom meg, hogy milyen, amikor neked szurkol ez a lelkes közönség" – fejtette ki Dinescu.

„A város tetszik, nem kisvárosi jellegű. Van ahova menned, igazán színes a paletta. Kirándulást is lehet tervezni a környékre" – nyilatkozta Lazăr.

A két új szerzemény a két héttel ezelőtti, a Cegléd elleni felkészülési meccsen mutatkozott be a Székelyudvarhelyi KC-ban. Legközelebb ezen a hét végén a csapattal a Bákó Kupára hivatalosak.